Dovolená na Maledivách

Ostrovní stát Maledivy by se dal nejvýstižněji charakterizovat jako pozemský ráj. Leží uprostřed Indického oceánu a je tvořen mnoha tisíci korálových ostrovů a ostrůvků. Obydlených jich je ale jen asi 200. To, co Maledivy celosvětově mezi turisty proslavilo, je fascinující podmořský svět, azurově modrá voda, nádherné laguny a pláže se zářivě bílým pískem.

Úředním jazykem na Maledivách je dhivéhština. Jedná se o jazyk podobný sinhálštině, ale buďte klidní. V resortech se běžně domluvíte anglicky. Pokud plánujete cestu na Maledivy, nejsou potřeba žádná zvláštní očkování. Doporučujeme však vybavit se léky proti zvýšené teplotě a případným střevním potížím. Stejně jako ve většině všech tropických oblastech, i na Maledivách se doporučuje přijímat dostatečné množství tekutin.

Placení za služby na Maledivách má jednu zvláštnost. Během pobytu veškeré účty pouze podepisujete a vše se hradí až den před vaším odjezdem. Platit je možné v dolarech, eurech či případně jakoukoliv mezinárodní kartou. Pokud nepřekročíte limit 30 dní pobytu, nepotřebujete ani žádné vízum.

Exotická atmosféra Malediv je dotvářena azurově modrým nebem bez mráčků a nádhernými plážemi se zářivě bílým jemným pískem. Jídlo na Maledivách je ovlivněno především indickou kuchyní. Kořeněná jídla s příchutí kari a kurkumy zde dostanete téměř na každém kroku. Každý den si budete moci vybírat z čerstvě natrhaného ovoce, nejrůznějších druhů ryb a plodů moře.

Tak neváhejte a přijeďte se podívat do tohoto exotického ráje. Více informací o Maledivách najdete na www.maledivy-web.cz.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.