Eurovíkendy v evropských metropolích

V nabídce cestovních kanceláří, které se převážně specializují na poznávací zájezdy, najdeme čím dál častěji eurovíkendy. Hlavní rozdíl mezi klasickým poznávacím zájezdem je především v dopravě. Nemusíte se totiž plahočit dlouhé hodiny v autobuse a tísnit se na malé sedačce, ale pohodlně se do cíle dopravíte letadlem. V nabídce jsou převážně evropská metropole, kde cesta trvá maximálně hodinu nebo dvě. K prohlídce můžete využít průvodce, není to však podmínkou a vy si tak program zvolíte dle svého gusta.

Zřejmě nejoblíbenější a nejvyhledávanější metropolí je Paříž, hlavní město Francie. Romantický víkend tu strávilo bezpočet turistů. Ubytování se nabízí buď přímo v centru města nebo na jeho okraji, záleží jen na vašem rozpočtu. K prohlídce lákají nejen památky jako Notre Dame, zámek Versailles nebo muzeum Louvre, ale samozřejmě hlavně Eiffelova věž. Protože tu kdo nenavštíví, jako by v Paříži vůbec nebyl. Večer si můžete zajít do některých z mnoha pouličních kaváren a restaurací nebo se projet lodí po Seině.

Pro milovníky orientu čeká v nabídce cestovních kanceláří turecký Istanbul, často označován jako Brána orientu. Je vyhledáván nejenom pro své nákupní možnosti na Velkém bazaru, ale hlavně pro bezpočet památek, které tu na Vás čekají. Jmenujme například Modrou mešitu. sultánský palác Topkapi nebo Sulejmanovu mešitu. Vhodné období na poznávání je jaro, kdy tu ještě nevládnou davy turistů a počasí je také velmi přijatelné.

Další metropole, které lákají turisty na své zajímavosti, jsou třeba Barcelona, Petrohrad, Řím, Benátky, Madrid a hlavní město Velké Británie Londýn. Všechna tato místa mají své krásy k poznávání a každý si jistě ze široké nabídky cestovních kanceláří vybere.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.