Potápění v Egyptě je úžasným zážitkem

Jste milovníky potápění a hledáte to pravé místo pro vaši dovolenou? Pak vyrazte do Egypta k Rudému moři, které patří mezi nejlepší potápěčské lokality světa! Se zájezdy do Egypta si užijete nejen komfort a vynikající služby egyptských přímořských letovisek, ale můžete také poznat krásy zdejších podmořských hlubin, které si nijak nezadají s krásami monumentálních pyramid či starověkých chrámů.

Vydáte- li se na dovolenou do Egypta, do letovisek, jako je Sharm El Sheikh, Marsa Alam, Makadi Bay či Taba, naskytne se vám jedinečná příležitost vyzkoušet si potápění či šnorcholování mezi korálovými útesy, které jsou domovem mnoha zajímavých živočichů a pestrobarevných rybek, spatřit hejna skotačících delfínů, užít si ponory v okolí potopených vraků lodí či spatřit na vlastní oči hned několik druhů žraloků, kteří jsou postrachem celého oceánu.

Kurzy potápění

Díky výbornému turistickému zázemí egyptských letovisek a velkému zájmu turistů naleznete prakticky na celém pobřeží potápěčské školy, které vám umožní nahlédnout do fantastických hlubin Rudého moře, ať už jste zkušení potápěči nebo naprostí začátečníci. Pokud vás nelákají přímo profesionální kurzy pod vedením zkušených instruktorů, ale rádi byste si užili šnorchlování v soukromí, pak můžete využít hned celou řadu krásných lokalit, které Egypt nabízí.

Potápěčské lokality

Když se řekne potápění v Egyptě, každý si jistě okamžitě vybaví letovisko Sharm El Sheikh, které je opravdovou perlou Rudého moře! Rozhodnete- li se prožít svou dovolenou právě zde, máte jedinečnou možnost navštívit jednu z nejlepších potápěčských lokalit světa, Národní park Ras Mohammed, který se rozkládá na ploše 480 km2 a svým návštěvníkům nabízí překrásné korálové útesy, křišťálově čistou vodu a dlouhé písečné pláže.

Dalšími zajímavými místy pro potápění v Egyptě jsou Blue Hole, Canyon a Islands, které jsou výbornou volbou, pokud se toužíte potápět v okolí útesů a korálových labyrintů. Pokud vás lákají spíše vraky potopených lodí, pak se vydejte do Sha´ab Ali, kde naleznete vrak lodi Thistlegorm. V úžině Gubal je zase k vidění vrak britské lodi Dunraven a na útesu v Ras Mohammed ztroskotala kyperská loď Yolanda, která je v současnosti ideálním místem pro pozorování velkých mořských ryb.

Dovolená v Egyptě

Ať už se rozhodnete prožít svou dovolenou v kterékoliv části egyptského pobřeží, všude se můžete těšit na krásné slunné pláže, zajímavé kulturní památky i zářivé podmořské hlubiny ukrývající opravdové poklady. Vydáte- li se na dovolenou do Hurghady, můžete se těšit na bohaté korálové útesy, u nichž lze spatřit nejen korálové rybky, ale také útesové žraloky, zatímco Marsa Alam zase nabízí jedinečnou kombinaci kulturních památek a potápění v hlubinách bohatých na podmořský život.

Jižně od Marsa Alam naleznete další zajímavou lokalitu a to poloostrov Ras Banas, kde se nachází tzv. Delfíní útes a je jedním z nejlepších míst pro sledování delfínů v Egyptě. Toužíte- li po nevšední dovolené plné relaxace, kultury i krásných zážitků z potápění, pak je pro vás tou pravou volbou právě dovolená v Egyptě.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.